0 oy
2.5k gösterim
Bilgisayarı formatladıktan sonra WindowsApps klasörünü silemiyorum. Bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksiniminiz var diyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Bilgisayarınızda formattan sonra WindowsApps klasörünü silememe sorununu gördüğüm kadarıyla bir çok kullanıcı yaşıyor. Yaptığım araştırmalara göre bu klasörü silememenizin nedeni klasör izinlerinden kaynaklanıyor. Windows yardım forumunda bir çok kullanıcı bu sorundan muzdarip fakat sorununu normal yollarla çözen kimseye rastlamadım. Benim size önerebileceğim yöntem biraz zor gelebilir fakat aslında hiç zor olmamakla birlikte ileride başka sorunlarınızın çözümleri içinde kullanabileceğiniz ve bana kalırsa faydalı bir yöntemdir. Elinizde kullanmadığınız minimum 2 GB boyutunda bir flash belleğiniz ya da bir DVDniz var ise flash belleğinize hiren boot programını kurun. Sonra bilgisayarınızı HirenBoot içerisinde ki Windows ile başlatın ve diskiniz de ki WindowsApps klasörünüzü silin. Böylece rahatça sorundan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca elinizde bilgisayarınız çöktüğü zaman bilgisayarı flash bellek ile açabileceğiniz bir faydalı bir aracınız olmuş olur. USB ye veya DVD ye hiren boot programını nasıl kuracağım derseniz onunla ilgili daha önceden bir videolu anlatım hazırlamıştık. Aşağıdan ilgili videomuzu izleyip bilgi edinebilirsiniz. 

Bu yazımız faydalı olduysa teşekkür etmek adına videoyu yayınladığımız YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz yes

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
0 oy
1 cevap
21 Kasım 2018 Açık dosyalar arası geçiş nasıl yapılır? sordu

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...