0 oy
1.2k gösterim

yeniden açıldı
Merhaba, bilgisayarımdan bazı sitelere giremiyorum. Bir kaç site haricinde hemen hemen çoğu site açılmıyor

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Bilgisayarda bazı siteler açılmıyor ve bazı sitelere giriş yapamıyorsanız öncelikle bunun bir kaç nedeni olabilir. Eğer aldığınız hatadan veya sorundan biraz daha detaylı bahsetseydiniz daha güzel olurdu fakat yine de aklıma gelen ihtimaller çerçevesinde yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle bilgisayarınızda malware taraması yaptırmalısınız. Bir virüs türü olan malware'ler bilgisayarlara bulaştıklarında internet erişimini engelleyebilirler. Aşağıda ki videomuzu izleyerek bilgisayarınızda malware taraması yaptırabilirsiniz.Malware taraması yaptırmak çözüm olmadıysa bilgisayarınızın açılışında ki programları kaldırıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra sorun çözüldü mü kontrol edin. Bilgisayarın açılışında ki programların nasıl kaldırılacağını bilmiyorsanız aşağıda ki videomuzu izleyebilirsiniz.Bilgisayarınızın açılışında ki programları kaldırdınız fakat hala değişen bir şey olmadıysa internet tarayıcınızı sıfırlayıp sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Tarayıcınızı sıfırladınız ve hala değişen bir şey olmadıysa bilgisayarınızın DNS ön belleğini temizlemeyi deneyin. DNS ön belleğinin nasıl temizlendiğiyle ilgili altta ki videomuzu izleyebilirsiniz.Bilgisayarınızın DNS ön belleğini temizlenize rağmen yine değişen bir şey olmadıysa altta ki videomuzda ki işlemleri uygulayın.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...