0 oy
8.1k gösterim

Android cihazımda ara sıra Bazı uygulamalar veya işlemler sisteme (CPU) aşırı yükleniyor. Cihazınızın yeniden başlatılması gerekiyor şeklinde bir bildirim geliyor. Bu bildirimde dediği gibi telefonumu yeniden başlatıyorum ama sonra yine görüyorum aynı bildirimi. Bu sorunu nasıl çözebilirim sizce?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Android cihazınızda yaşamış olduğunuz; Bazı uygulamalar veya işlemler sisteme (CPU) aşırı yükleniyor. Cihazınızın yeniden başlatılması gerekiyor sorunun çözümü için öncelikle size bu sorunu yaşatan uygulamayı tespit etmeniz gerekiyor. Örneğin Youtube de sürekli video izleyen birisiyseniz bu sorunu Youtube uygulaması yapıyor olabilir. Android cihazınızın ayarlarında ki pil bölümünden pil tüketimi başlığına girdiğinizde pilinizi en çok tüketen uygulama genelde sisteme (CPU) en çok yüklenen uygulama oluyor. Ben bunlara kafamı yoramam derseniz daha kolayı var. Android cihazınıza Battery Saver denilen batarya kullanım sürenizi arttırmaya yönelik uygulamalardan birisini kurduğunuzda sizin yerinize bu işlemleri bu programlar otomatik yapacaktır. Büyük ihtimalle artık bu bildirimlere de maruz kalmazsınız. Örneğin DU Battery Saver programını kullanabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
29 Kasım 2020 ismail Oflaz sordu

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...