0 oy
134 gösterim

İnternetten indirdiğim veya indireceğim dosyalarda virüs var mıdır? Bunu nasıl kontrol edebilirim?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba!

İnternetten indirmiş veya indirecek olduğunuz dosyalarda virüs olma ihtimali elbette vardır. İnternet diye tabir ettiğimiz ortam milyarlarca insanın sorsoyleyelim.com paylaştığı zararlı veya zararsız şeylerle dolu. Dolayısıyla internetten bir dosya indirmeden önce virüs olup olmadığına dikkat etmek gerekir. 

Peki indireceğimiz dosya da virüs var mı diye nasıl kontrol edebiliriz? Çok basit! Dosyalarımız da virüs olup olmadığını bizim yerimize kontrol eden bir Web sitesi var. Bu Web sitesine girerek indireceğimiz sorsoyleyelim.com dosyanın bağlantısını (URL) yapıştırıyorsunuz ve "tara" butonuna basıyorsunuz. İşlem bu kadar! BURAYA tıklayarak  ilgili siteye gidebilirsiniz. 

İndirmiş olduğunuz dosyaları da aynı şekilde aynı site üzerinden "Dosya" sekmesinden "Dosya seç" diyerek bilgisayarımızdan dosyayı göstererek tarama yaptırabiliyoruz. Bilgisayarınız da herhangi sorsoyleyelim.com bir virüs programı yoksa buradan kolayca tarama yaptırabiliyorsunuz.

Şayet bir virüs programınız varsa bilgisayarınızda onunla tarama yaptırmanız daha faydalı olacaktır. Önerdiğimiz virüs programları; Avast, Kaspersky, Eset ve
Anti-Malware. Virüs programlarının sorsoyleyelim.com üzerine tıklayarak virüs programlarının sitesine gidebilir, oradan indirip kurulum yapabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...