0 oy
325 gösterim
Tamindir.com üzerinden bir program indirdim fakat bu programla birlikte farklı programlar da kuruldu bilgisayarıma. Bu sitede önceden böyle değildi neden böyle bir şey oldu?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Tamindir.com sitesinde bir çok program paylaşılıyor ve Türkiye de popüler program indirme siteleri listesinde yer alıyor. Bahsettiğiniz gibi tamindir.com üzerinden bir program indirdiğiniz zaman beraberinde farklı programlar da bilgisayarınıza kurulabiliyor. Peki bu nasıl oluyor? Tamindir.com üzerinden bir uygulama kurulum dosyası (.exe) indirdiğiniz zaman aslında siz tamindir.com'un program indirme aracını indirmiş oluyorsunuz. Tamindir'in bu aracını çalıştırdığınızda karşınıza farklı programları kurmak için onay istiyor sizde o ekranda dikkat etmeyip tamam veya ileri derseniz istediğiniz programın dışında farklı programlar da bilgisayarınıza kurulabiliyor. Yine bahsettiğiniz gibi önceden tamindir.com direkt olarak programların kurulum dosyalarını size sunuyor ve böylelikle farklı bir program bilgisayarınıza kurulmuyordu. Peki neden böyle bir şey yapıyor tamindir.com? Bunu yapmasının sebebi açık: daha fazla gelir elde etmek. Bilgisayarınıza kurulan o farklı programlar sayesinde programın yapımcısından gelir elde ediyorlar. Örneğin ben X adında bir programını indirmek için tamindir.com'a girdim. Programı bulup indirme butonuna bastım ve indirdim. Ben X programı dışında niye farklı bir programı bilgisayarıma kurayım ki durduk yere? Zaten çoğu kişi farkında olmadan ileri diyerek geçiyor o onay ekranını. Bilinçli olarak ileri diyen kişilerin olduğu sanmıyorum. Varsa da çok azdır. Bir de bu onay ekranlarında ki yazıları küçük puntolarla yazarlar ki dikkatimizden daha kolay kaçabilisin no Aşağıda örnek olarak tamindir.com program aracının ekranını görebilirsiniz. Bu şekilde teklif sunuyorlar size.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...