0 oy
402 gösterim

Torrent yasal mı?

Torrent den dosya indirmek yasal mı?

Dosya indirirsem suç işlemiş sayılır mıyım?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba!

Bir önce ki yazımda size Torrent'in ne demek olduğunu kaba taslak anlatmıştım. Eğer o yazımı okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim. BURAYA tıklayarak ilgili yazıma gidebilirsiniz. 

Torrent Yasal Mı?

Torrent tabii ki de yasaldır. Yasal olmayan şey ise Torrent ortamında telif hakkıyla korunan bir dosyayı diğer kişilerle paylaşmanızdır. Telif hakkıyla korunan içeriklere bir kaç örnek verecek olursak; Müzik, oyun, film, lisanslı program.. Kısaca belli bir ücret vererek sahip sorsoyleyelim.com olduğumuz şeyleri internette herkesin ücretsiz kullanımına sunmak suçtur. Yani yasal olmayan Torrent değil, Telif hakkıyla korunan bir içeriği indirmek veya paylaşmaktır. Buna halk tabirinde korsan denir. Korsana hepimiz karşıyız. İnsanların alın teri dökerek ortaya çıkardığı bir ürünü böyle ulu sorsoyleyelim.com orta herkese ücretsiz dağıtmak hem suçtur hemde etik değildir. Kafanız da ki Torrent yasal mı? sorusuna cevap verebildiğimi düşünüyorum.

Kısaca; Torrent yasaldır. Torrent den telif hakkıyla korunan bir içeriği indirmek veya yüklemek yasal değildir.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
0 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...