0 oy
118 gösterim
Android tabletimde herhangi bir internet sitesine gireceğim zaman sertifika hatası verip duruyor. Bu hatayı nasıl çözebilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Android cihazlarınızda hatta Windows bilgisayarlarınızda bile internete gireceğiniz zaman bu Sertifika hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Öyle bir sinir bozucu hatadır ki kendisi; ya ne sertifikasından bahsediyorsun diyerek ekranın ortasına kafa atasınız bile gelebilir :) Kafa atasınız gelmedi mi? Kafa atasınız gelmediyse hatanın nedenini öğrenince kafa atasınız kesin gelecek dostlar :) Hatanın nedeni cihazınızın saat ve tarihi dostlar. Cihazınızın tarihi veya saati yanlış olduğunda bu hatayla karşılaşırsınız. Artık çoğu sitede HTTPS sertifikası olduğundan ve bu sertifikaların bir geçerlilik tarihleri olduğundan sizin tarih ve saatiniz bu geçerlilik tarihleri dışındaysa bu hatayı alırsınız. Aslında bütün suç o hatayı verdirttiren yazılımcı arkadaşta. Sertifika hatası verdirtmeden önce cihazın tarih ve saatini internetten güncel tarih saatle karşılaştırsaydı ekrana tarih ve saatiniz yanlış diyebilirdi. Yapılabilir mi? Evet tabii ki yapılabilir. Neyse cevabı çok uzattım sanırım. Yazının tamamını okuyan arkadaşlardan zamanlarını çaldığımdan dolayı özürlerimi iletiyorum :)
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...