0 oy
599 gösterim
Bilgisayarımın hard diskini ikiye bölüp o şekilde kullanıyorum. C sinde sistem oluyor, D sini ise arşiv bölümü olarak kullanıyorum. Benim burada merak ettiğim ise bu şekilde bir kullanım sistem performansını etkiler mi? Diskin ömrü kısalır mı? gibi sorular...

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Disklerinizi bölümleyerek kullanmak performansı düşürür mü? ya da diskleri bölümleyerek kullanmak disk ömrünü kısaltır mı diye kafalarda oluşan sorular aslında kafamızı boşuna meşgul ediyor. Şirketler ve SSD diskler haricinde ki kullanımlarda diskleri bölerek kullanmak performans kaybı yaşatmaz. SSD disklerin yapısından dolayı bölümlendirme yapılması önerilmez. Şirketler ise diskleri yoğun kullanımlarından performans sorunu oluşturabileceğinden dolayı diskleri bölümlendirmeden kullanırlar. Diskin ömrünü etkileyen faktör ise yoğun kullanımlardır. İşin özü kısaca bireysel kullanıcılarda hard diskleri bölümleyerek kullanmak performans kaybı yaşatmaz ve disk ömrünü etkilemez.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...