0 oy
245 gösterim
Öncelikle sorularımı hızlı cevapladığınız için teşekkür ederim. Bilginiz vardır büyük ihtimalle diye soruyorum. Bu sorumda da nasıl bir mantık izleyebileceğim hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Birkaç gün önce denk gelmişti ama sonra boşvermiştim. Sorum şu: EnterMoveNextControl özelliği olmayan kontrollerde nasıl bir sonra ki kontrole geçebilirim? DevExpress de bu özellik olduğundan dolayı sıkıntı yaşamıyorum fakat DevExpress kontrolü olmayanlarda bu sıkıntıyı yaşıyorum.

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Rica ederiz. Aslına bakarsanız kuracağınız mantık oldukça basit. İlgili kontrolün KeyDown eventine tuş kontrolü yaptırırsınız. Enter tuşuna bastığınızda Tab Index sayesinde bir sonra ki kontrole geçmesini sağlayabilirsiniz. İşlemin kodu da oldukça basit. Şuan denemedim ama sorun çıkacağını sanmıyorum. Tab Index numaralandırmalarınızı da sırasıyla yapmış olmanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda olacağını düşünüyorum. Sorununuz için aşağıda ki kodu ilgili kontrolün KeyDown eventine yazmalısınız.

if (e.KeyCode == Keys.Enter) {
SendKeys.Send("{TAB}");
}

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...