0 oy
10.6k gösterim
Android telefonumda bildirim içeriğini nasıl gizlerim? Yani kısacası uygulamalardaki önizlemeleri kapatmak istiyorum. Mesela biri mesaj attığında o bildirim gözüksün ama ne yazdığı gözükmesin şeklinde olmasını istiyorum. Iphone da önizlemeleri kapat şeklindeydi ama Android üzerinde nasıl yapılıyor bilmiyorum. Yardımcı olabilir mısınız?

2 Cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Android bildirim içeriği gizleme nasıl yapılır?

Sanırım kilit ekranı üzerinde gelen bildirimlerin içeriğinin görünmemesini istiyorsunuz. Kilit ekranında bildirim içeriği gizleme işlemi telefonunuzun Android sürümüne veya markasına göre değişebilir fakat genelde mantığı çoğunda aynıdır. Aşağıda ki işlemlerle birlikte kolayca Android bildirim içeriği gizleme işlemini yapabilirsiniz.

Kilit ekranında bildirim içeriği nasıl gizlenir?

  1. Telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin.
  2. Ayarlar menüsünden Kilit Ekranı seçeneğine girin.
  3. Kilit Ekranı seçeneğinden de Bildirimler seçeneğini bulup üzerine dokunun.
  4. Açılan Bildirimler ekranından İçeriği Gizle seçeneğini aktif hale getirin.
  5. İşlem tamam.

Bu adımları uygulayarak Android telefonunuzda kilit ekranında ki bildirim içeriğini gizleme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Eğer telefonunuzun menüsünde belirttiğimiz kısımda Bildirimler seçeneğini bulamazsanız; bu seçenek sizin menünüz de farklı bir bölümde olabilir. Ayarlar bölümünde arama ikonu var ise direkt Bildirimler diye arama kutusundan arama yaparak bu seçeneği bulmaya çalışabilirsiniz. Android kilit ekranı bildirim içeriği gizleme konusunda herhangi bir problem yaşarsanız yorum bırakabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com
0 oy
Yani 2 gündür uğraşıyorum aynı sorunla kardeşim o şöyle oluyormuş yeni keşfettim bende whatsapta görünüyordu bildirim gelince üstten kaydırınca mesaj içeriği görünüyordu kaç sayfaya baktım bi Allahın kulu çözememiş ben çözdüm sırf arkadaşların işi çözülsün diyede buraya üye oldum  androidle alakası yok telefon ayarlarıyla oynama whatsapa gir gizlilikte en altta parmak izi var onu aktif et sonrada yine o parmak izinin en altında içeriği gizle göster gizle var ordan kapatıyorsun oluyor

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
0 oy
1 cevap
29 Kasım 2020 ismail Oflaz sordu
0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...