0 oy
1.2k gösterim
Android telefonumda bildirim içeriğini nasıl gizlerim? Yani kısacası uygulamalardaki önizlemeleri kapatmak istiyorum. Mesela biri mesaj attığında o bildirim gözüksün ama ne yazdığı gözükmesin şeklinde olmasını istiyorum. Iphone da önizlemeleri kapat şeklindeydi ama Android üzerinde nasıl yapılıyor bilmiyorum. Yardımcı olabilir mısınız?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Android bildirim içeriği gizleme nasıl yapılır?

Sanırım kilit ekranı üzerinde gelen bildirimlerin içeriğinin görünmemesini istiyorsunuz. Kilit ekranında bildirim içeriği gizleme işlemi telefonunuzun Android sürümüne veya markasına göre değişebilir fakat genelde mantığı çoğunda aynıdır. Aşağıda ki işlemlerle birlikte kolayca Android bildirim içeriği gizleme işlemini yapabilirsiniz.

Kilit ekranında bildirim içeriği nasıl gizlenir?

  1. Telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin.
  2. Ayarlar menüsünden Kilit Ekranı seçeneğine girin.
  3. Kilit Ekranı seçeneğinden de Bildirimler seçeneğini bulup üzerine dokunun.
  4. Açılan Bildirimler ekranından İçeriği Gizle seçeneğini aktif hale getirin.
  5. İşlem tamam.

Bu adımları uygulayarak Android telefonunuzda kilit ekranında ki bildirim içeriğini gizleme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Eğer telefonunuzun menüsünde belirttiğimiz kısımda Bildirimler seçeneğini bulamazsanız; bu seçenek sizin menünüz de farklı bir bölümde olabilir. Ayarlar bölümünde arama ikonu var ise direkt Bildirimler diye arama kutusundan arama yaparak bu seçeneği bulmaya çalışabilirsiniz. Android kilit ekranı bildirim içeriği gizleme konusunda herhangi bir problem yaşarsanız yorum bırakabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
29 Kasım 2020 ismail Oflaz sordu
0 oy
1 cevap

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...