0 oy
1.8k gösterim

Telefonumda Android Sistem WebView adında bir uygulama var. Bu uygulamaya neredeyse haftada bir güncelleme geliyor. Android Sistem WebView uygulamasına her güncelleme gelişinde telefonum gittikçe yavaşlıyor. Android Sistem WebView ne işe yarıyor? Android Sistem WebView güncellenmeli mi?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Android Sistem WebView ne işe yarıyor?

Android Sistem WebView bir sistem uygulamasıdır. Telefonunuz da hali hazırda yüklü olarak gelir. Android Sistem WebView uygulaması telefonunuzda yer alan uygulamaların internet üzerinde ki herhangi bir adresi görüntüleyebilmelerini sağlar. Örnekle açıklayacak olursak; Facebook da paylaşılan gönderi içerisinde bir web sitesi adresine dokunduğunuzda Android Sistem WebView uygulaması dokunduğunuz o siteyi size açar. Örneğin aşağıda ki Facebook gönderisine dokunduğunuz zaman bu gönderide ki site Android Sistem WebView uygulamasında açılacaktır.

Android Sistem WebView güncellenmeli mi?

Android Sistem WebView uygulaması bir sistem uygulaması olduğundan dolayı güncellemenizde fayda var. Güncellemeler içerisinde güvenlik güncelleştirmelerinin de yapıldığını unutmamak gerek. Android uygulamalar içerisinde siteleri açmak için bu uygulamala kullanıldığı için bu uygulamanın herhangi bir güvenlik açığı içermemesinin daha önemli olduğu düşüncesindeyiz. Uygulamayı güncellemezseniz haliyle güvenlik güncelleştirmelerini de alamayacaksınız.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...