0 oy
243 gösterim

Bilgisayarımda Google Chrome çok fazla RAM tüketiyor. Özellikle 4-5 tane sekme açtıktan sonra daha sonra her açtığım sekmede bilgisayar biraz daha yavaşlıyor. Adeta bir kağnıya dönüşüyor. Açtığım sekmelerden birkaçını kapattığımda bilgisayarım farkedilir bir şekilde hızlanıyor. Bilgisayarın açılışında ki programları ve kullanmadığım programları kaldırdım. Chrome kapalıyken hiç bir problem vs olmuyor. Ama Google Chrome açıksa ve Chrome de birden fazla sekme açmaya başladığımda bilgisayar kasılmaya başlıyor. Görev yöneticisinden bellek kullanımına baktığımda Google Chrome dışında çok bellek tüketen hiç bir uygulama yok. Google Chrome bellek sorunu ile ilgili ne yapmamı önerebilirsiniz?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Google Chrome bellek kullanımını azaltma nasıl yapılır?

Google Chrome bellek tüketim sorunu ile ilgili hemen hemen her güncelleştirmesinde iyileştirmeler yapsa da yine de RAM tüketim sorununun önüne bir türlü geçemiyor. Özellikle bilgisayarında ki bellek miktarı az olan kullanıcıların başını çok ağrıtan bu problem ile ilgili elbette ki yapabileceğimiz bir kaç işlem mevcut. Bu işlemlerden birisi Google Chrome üzerinde kullanmadığınız eklentileri devre dışı bırakmak. Tarayıcınız üzerinde çok fazla eklenti kuruluysa bu eklentilerden çoğu açtığınız her sekme de ki site üzerinde işlemler yaptığı için Google Chrome bellek tüketimini de arttıracaktır. Google Chrome de kullanmadığınız eklentileri devre dışı bıraktıktan sonra önerebileceğim diğer yöntem ise kullanmadığınız sekmelerin askıya alınmasını sağlamak. Askıya almak nedir? diye sorabilirsiniz. Google Chrome de sekmeyi askıya almak demek o sekmenin tükettiği bellek miktarını minimuma indirmek demektir. Aşağıda Google Chrome de sekmeyi askıya alma işlemlerini uygulamalı ve detaylı anlattığımız videomuzu izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Video da uyguladığımız yöntem ile RAM tüketimimizin büyük oranda düştüğünü görebilirsiniz. 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...