0 oy
1.5k gösterim

Aliexpress üzerinden siparişimi ödemeye çalıştığım zaman ödeme başarısız banka ya da ajans size ödeme yapmayı reddetti. Kartı veren başvurun diye hata veriyor. Hata kodu IPAY_RS_10001_2605 AliExpress ödeme başarısız hatası sebebi nedir?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

AliExpress de siparişinizi ödemeye çalıştığınız zaman karşılaştığınız ödeme başarısız banka veya ajans size ödeme yapmayı reddetti hatası çözümü için aşağı da ki adımları uygulayıp kontrol edebilirsiniz.

  1. Ödeme yapmaya çalıştığınız kartınızda yeterli bakiye olduğundan emin olun.
  2. Odeme yapmaya çalıştığınız kartın internet bankacılığı ve yurt dışı ödemelerinin açık olduğunu kontrol edin. Bunu çoğu bankanın mobil uygulamasından kontrol edebiliyorsunuz. Ya da bankanın müşteri hizmetleriyle görüşebilirsiniz.
  3. Internet bağlantınızı kontrol edin. Farklı bir internetle tekrar ödeme yapmaya çalışın. Örneğin Wifiden bağlanıyorsanız mobil veriden bağlanmayı deneyin ya da farklı bir wifiden deneyin. Farklı bir wifiden deneyemiyorsanız modeminizi kapatıp açın.
  4. Kullandığınız internet bağlantısında da herhangi bir problem yoksa AliExpress e farklı bir tarayıcıdan girip tekrar deneyin. Mobil uygulama üzerinden giriyorsanız tarayıcıdan girip deneyin.
  5. Bu işlemler sorununuzu çözmenize yardımcı olmadıysa büyük ihtimalle Aliexpress'in sunucularında geçici bir problem oluşmuş demektir. Daha sonra tekrar ödeme yapmayı deneyin.
Bu işlemlerle birlikte AliExpress siparişiniz de ödeme yapmaya çalışırken ödeme başarısız hatasını çözebilirsiniz. Sorun yaşadığınız herhangi bir adım veya konu olursa soruyu yorumlayabilirsiniz. Kolay gelsin
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...