+1 oy
1.6k gösterim

Bilgisayar da "Bu programı çalıştırmak için yeterli boş bellek yok" hatası nasıl giderilir?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba, 

Bu hatanın sebebi bilgisayarımızda ki güvenlik protokollerinin bozulmuş olması veya bilgisayarımız da ki herhangi bir virüs olabilir. İlk önce bilgisayarınızı Malwarebytes anti malware programıyla sorsoyleyelim.com bir tarama yaptırtın. Bu deneme süreli ücretsiz program sayesinde bilgisayarınız da ki virüslerden kurtulabilirsiniz. Tarama yaptırdıktan sonra tekrar deneyin. Malwarebytes programını BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

Malwarebytes programıyla tarama yaptırmanıza rağmen halen sorununuz çözülmediyse bilgisayarınızdan komut istemi uygulamasını (CMD) yönetici olarak çalıştırıp aşağıda ki kodları sorsoyleyelim.com SIRASIYLA çalıştırın. İlk birinci kodu çalıştırın. Bitmesini bekleyin. İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden sorsoyleyelim.com başlatın. Sonra tekrar kontrol edin. Eğer hala sorun çözülmediyse ikinci kodu çalıştırın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tekrar deneyin. Konuyla ilgili videolu anlatımımız da mevcuttur aşağıda ki linkten videolu anlatımımızı da izleyebilirsiniz.

1. komut: SFC /Scannow

2. komut: secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

Konuyla ilgili videolu anlatımımız da mevcuttur. Dilerseniz sorsoyleyelim.com aşağıda ki linkten videolu anlatımımızı da izleyebilirsiniz.

Videolu anlatım > 

Faydalı bir yazı olması dileğiyle...

İyi günler.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...