0 oy
1.2k gösterim
Bilgisayarımın monitöründe görüntü belli aralıklarla gidip geliyor. Bu sorunun nedeni ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Monitörünüz de görüntünün belli aralıklarla gidip gelmesinin birkaç nedeni olabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıda ki seçenekleri uygulayarak sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Monitör de ki görüntünün gidip gelmesine neden olabilecek olası ihtimaller;

 1. Monitörünüzün kablosunda temassızlık oluşuyor olabilir. VGA kablonuzun her iki ucunu da kontrol edin.
 2. Bu sorun yeni oluşan bir sorun ise bilgisayarınız arka planda Windows Güncelleştirmeleri yapıyor olabilir. Windows güncelleştirme ekranına girerek kontrol edin.
 3. Ekran kartı sürücünüz ile alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Ekran kartınızın sürücüsü güncel değilse güncellemeniz de fayda var. Ekran kartınız NVIDIA ise altta ki videodan NVIDIA ekran kartlarının sürücülerinin nasıl güncellenebildiğine bakabilirsiniz.
 4. Bilgisayarınızda Trojan olabilir. Örneğin FakeMS adında ki trojan bulaştığı bilgisayarda ekranda görüntünün ara sıra gidip gelmesine, mouse veya klavyenin çalışmamasına neden olabilmektedir. Bilgisayarınızda virüs taraması yaptırmanızda fayda var. Bilgisayarınızı MalwareBytes ve SpyHunter ile tarattırın.
  MalwareBytes nasıl indirilir ve nasıl tarama yaptırılır?
  SpyHunter nasıl indirilir ve nasıl tarama yaptırılır?
 5. Bilgisayarınızın sistem dosyaları hasar görmüş olabilir. Bilgisayarınızda bu sorunun olmadığı bir tarihe sistem geri yüklemesi yapıp tekrar kontrol edin. Sistem geri yüklemesinin nasıl yapılabileceğine aşağıda ki videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz
 6. Ekran kartınızda teknik bir problem olabilir.
 7. Monitörünüz arızalanmış olabilir.
Ekranda görüntünün gidip gelmesine neden olabilecek ihtimalleri sizler için listeledik. Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yazabilirsiniz. Kolay gelsin
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
0 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...