0 oy
2.3k gösterim
Soru başlığı biraz tuhaf oldu ama gerçekten de öyle telefonu şarja taktığımda ekran rengarenk oluyor. Şarjdan çıkarınca normale dönüyor ama sarjdayken bir gökkuşağı misali renkten renge giriyor. Sarjda ekranın rengarenk olma sorununu nasıl çözebilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Telefonu sarja takınca ekranın renkten renge girmesi aslında bir problem değil. Sarja takınca ekranın rengarenk olması Android ekran koruyucunun devreye girmesinden kaynaklanıyor. Sarja takınca telefonun ekran renginin değişmesinin önüne geçmek için Android ekran koruyucuyu kapatmanız yeterli olacaktır. Telefonunuzda ki ekran koruyucuyu kapatmak için aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz.

Android ekran koruyucu nasıl kapatılır?

  1. Android cihazınızdan Ayarlar'a girin.
  2. Ayarlara girdikten sonra ayarlardan ekran menüsünü bulun.
  3. Ekran menüsü içerisinden ekran koruyucu seçeneğini bulun.
  4. Ekran koruyucu seçeneğine girdikten sonra genelde sağ üst köşede yer alan açma kapama butonuna dokunarak ekran koruyucunun kapanmasını sağlayın.

Telefonunuzda ekran koruyucuyu kapattıktan sonra artık telefonunuzu sarja taktığınızda ekran renkten renge girmeyecek. Işlemler sırasında yapamadığınız veya sorun yaşadığınız bir nokta olursa yorum yazabilirsiniz yes

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...