0 oy
301 gösterim
C# Projemde DevExpress kontrollerini kullanıyorum. DevExpress de TextEdit e maksimum, minimum değer sınırlandırması nasıl yapabilirim? Örneğin TextEdit'e integer olarak minimum 0, maksimum 20 girilebilsin. Bunu nasıl yapabilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

DevExpress de TextEdit üzerinde bunu kod ile yapmamız gerekiyor. TextEdit Properties üzerinde böyle bir ayarı mevcut değil. Ben bu işlemi illa ki TextEdit kullanarak yapmam lazım diyorsanız aşağıda ki şekilde yaparsanız istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Aşağıda ki kodu TextEdit'inizin TextEdit'in EditValueChanging olayına yazmanız yeterli olacaktır. EditValueChanging olayı TextEdit'in değerinin değişme anıdır. Bu olay anında istediğimiz kontrolü yaptırarak TextEdit'in değerinin değişmesini engelleyebiliyoruz.

var W_GirilenDeger= Convert.ToDouble(e.NewValue); //girilen degeri alıyoruz

if (W_GirilenDeger < 0 || W_GirilenDeger > 20) e.Cancel = true; //girilen deger 0 dan küçük 20den büyükse TextEdit Value'sini güncellemiyoruz.

Görünümü şu şekilde olacak;

private void W_ISLEM_EditValueChanging(object sender, DevExpress.XtraEditors.Controls.ChangingEventArgs e) {

                var W_GirilenDeger= Convert.ToDouble(e.NewValue);

                if (W_GirilenDeger < 0 || W_GirilenDeger > 20) e.Cancel = true;

        }

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...