0 oy
176 gösterim

Bilgisayarımda ki bütün dosyalarımın uzantısı AUNAFULXD oldu. Bilgisayardan anlayan bir arkadaşıma sorduğumda bilgisayarıma fidye virüsü bulaşmış olduğunu söyledi. Bulaşan bu fidye virüsünün şifrelediği dosyalarımı Aunafulxd şifre çözme işlemini nasıl yapabilirim? Çok acil yardım edin lütfen. teşekkürler

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Bilgisayarınıza bulaşan virüsün türü: GandCrab. Bu virüs türü tüm dünya da bir çok kişiyi mağdur etti. Bu virüs türünün eski versiyonunun şifrelediği dosyaların şifresini çözüp dosyalarınızı kurtarabiliyordunuz fakat şuanda size bulaşan virüs bu virüsün yeni varyasyonu. Dolayısıyla bu versiyonun şifrelediği dosyaların şifresi henüz çözülemiyor. Aunafulxd şifre çözme işlemini yapamadığınıza göre şimdi ne yapmalısınız? Bu virüsün şifrelediği Aunafulxd uzantılı dosyalarınızı BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS TARAMASI YAPTIRDIKTAN SONRA bir yere yedekleyin. Bu versiyonun şifreleri çözülebildiğinde ilgili çözümü uygulayarak dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Dosyalarınızı yedeklemeden önce virüs taraması yaptırmayı unutmayın. Virüs taraması yaptırmadan yedeklerseniz, dosyalarınızla birlikte virüsü de yedekleyebilirsiniz. Virüs taraması için MalwareBytes ve SpyHunter programlarını kullanmanızı öneririz. Aşağıdan ilgili programların nasıl indirebildiğini ve nasıl tarama yaptırılabildiğini görebilirsiniz.

MalwareBytes ücretsiz indirmek ve tarama yaptırmak için tıklayın.

SpyHunter ücretsiz indirmek ve tarama yaptırmak için tıklayın.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...