0 oy
1.3k gösterim

yeniden açıldı
Bilgisayarın sağ alt köşesinde çıkan yetkisiz değişiklikler engellendi uyarısının sebebi nedir? Yetkisiz değişiklikler engellendi uyarısını nasıl kapatabilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Genellikle sağ alt köşede çıkan yetkisiz değişiklikler engellendi uyarısı bazen can sıkıcı hale gelebiliyor. Öncelikle yetkisiz değişiklikler engellendi uyarısını hangi programın ve neden gönderdiğini açıklamaya çalışayım. Yetkisiz değişiklikler engellendi uyarısını Windows Defender'in bir parçası olan Denetimli Klasör Erişimi gönderir. Bu hizmetin amacı bilgisayarınız da yapılan izinsiz, yetkisiz değişikleri engellemektir. Fakat bazen iyi niyetli uygulamaların da yaptığı işlemleri, hatta uygulamaları bile engelleyebilir. Böyle durumlarda bu uyarılardan kurtulmak isteriz. Bu uyarıdan kurtulmak için Denetimli Klasör Erişimi hizmetini kapatmanız gerekmektedir. Bu hizmeti kapatmak için aşağıda ki adımları izleyebilirsiniz.

  • Windows 10 arama bölümüne Denetimli Klasör Erişimi yazın ve ekrana çıkana tıklayın.
  • Tıkladığınızda Windows Defender Güvenlik Merkezi açılır.
  • Daha sonra karşınıza gelen Denetimli Klasör Erişimini Kapalı hale getirin.

İşlem bu kadar. Artık o uyarıdan kökten kurtulmuş oldunuz yes

Peki "Denetimli Klasör Erişimini kapatmasak sadece o engellenen programa izin versek olmuyor mu?" Elbette olur dostlar. Az önce ki Windows Defender Güvenlik Merkezi ekranına geri dönelim. Denetimli klasör erişimi başlığının altında ki "Denetimli klasör erişimi ile bir uygulamaya izin ver" seçeneğine tıklayın. Açılan ekrandan "izin verilen bir uygulama ekle" seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşımıza program seçme penceresi açılacak. Bu açılan pencereden engellenmesini istemediğiniz programı seçin. Örneğin ben bilgisayarımın masaüstünden UltraSearch programını seçtim ve aç dedim. Seçtikten sonra aşağıya bu seçtiğiniz uygulamanın eklendiğini göreceksiniz. Bu şekilde yaparak da bu hizmeti kapatmadan sadece istediğiniz uygulamalara izin verilmesini sağlayabilirsiniz wink

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...