0 oy
127 gösterim

Bilgisayarımın otomatik olarak uyku moduna girmesini istemiyorum. Bunu nasıl kapatabilirim? 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy

seçti
 
En İyi Cevap

Merhaba, 

Bilgisayarınız siz bilgisayar başında değilken belli bir süre sonra otomatik olarak uyku moduna geçebilir. Bazı kişiler bu özelliği bilgisayarına güç tasarrufu yaptırmak için bazıları da güvenlikleri nedeniyle tercih edebilmektedir. Tabii bazılarımız da bu özelliği sevmezler (ben gibi laugh). Her neyse aslında sorsoyleyelim.com bu özelliği kapatmak oldukça basit. Bir kaç hareketle bu özelliği kapatabiliyoruz. Lafı fazla uzatmadan anlatıma geçelim isterseniz. 

  1. Bilgisayarımızdan Denetim Masasına giriyoruz.
  2. Denetim masasına girdikten sonra Güç Seçeneklerini bulup oraya giriyoruz
  3. Girdikten sonra (genellikle) karşımıza üç güç seçeneği gelir. Bunlardan şuanda aktif olanın (kutucuğu işaretli olan) sağında ki Plan Ayarlarını Değiştir yazısına tıklıyoruz.
  4. Daha sonra Bilgisayarı Uyku Moduna geçir yazısının karşısında ki seçeneklerden Hiçbir Zaman'ı işaretleyin. Pilde ve Prize takılıyken olmak sorsoyleyelim.com üzere iki seçenek vardır tercihinize göre ikisini birden işaretleyebilirsiniz.
  5. İşaretledikten sonra Değişiklikleri Kaydet diyerek ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.
  6. İşlem bu kadar!
Gördüğünüz gibi basit bir kaç işlemle bilgisayarımızın uyku moduna girmesini engellemiş bulunuyoruz. Zaman ayırıp makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sorsoyleyelim.com farkıyla yalın ve açık anlatımlarımızla karşınızda olacağız. İyi günler.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...