0 oy
224 gösterim
C# da bir form üzerinde gridView1 ve gridView2 olmak üzere iki adet gridView nesnem var.  GridView1 üzerinde bir satırı seçtiğim zaman gridView2 üzeride ki seçili satırın null olmasını boş olmasını istiyorum. GridView2 üzerinde bir satır seçtiğim zaman ise tam tersi. Bunu nasıl yapabilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

DevExpress bir çok yönüyle masaüstü uygulamalar geliştirmede çok faydalı oluyor. Kendi programlarımda şahsen DevExpress'in bir çok nesnesini kullanıyorum. Sizin bu yapmak istediğinizi; DevExpress ile ilk tanıştığım zamanlar bende yapmaya çalışıyordum. Tabii Türkçe bir kaynak bile bulamamıştım. İngilizce kaynaklardan çözüm bulmuştum. DevExpress'in bu dahil olmak  üzere bir çok konudaki özelliği parametrik olduğu için özelliklerden değiştirebiliyorsunuz bu durumları. Aşağıda ki kodları istediğiniz gridView'in Click veya ön gördüğünüz bir eventine ekleyip ona göre kullanabilirsiniz


gridView1.OptionsSelection.EnableAppearanceFocusedRow = false;

gridView1.OptionsSelection.EnableAppearanceFocusedCell = false;

gridView1.OptionsSelection.EnableAppearanceHideSelection = false;

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...