0 oy
317 gösterim

Bilgisayarımdan bir tarayıcıdan internete girmek istediğimde ERR_CONNECTION_REFUSED şeklinde bir hata alıyorum. Bu hatanın çözümü nedir? Nasıl hatadan kurtulabilirim?

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy

seçti
 
En İyi Cevap

Merhaba!

Bilgisayarınızdan herhangi bir tarayıcıdan internete girmek istediğinizde ERR_CONNECTION_REFUSED şeklinde bir hata alıyorsanız aşada ki sorsoyleyelim.com adımları uygulayarak hatayı çözebilirsiniz.

  1. Bilgisayarınızın klavyesinden WINDOWS ve R tuşlarına aynı anda basınız.
  2. Karşımıza gelen ÇALIŞTIR penceresine CMD yazıp Enter tuşunuza basınız.
  3. Daha sonra karşımıza siyah bir pencere sorsoyleyelim.com açılacaktır. Bu siyah pencereye aşağıda ki kodları sırasıyla yazıp Enter tuşuna basınız.

ipconfig /release
ipconfig /all
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew

netsh int ip set dns
netsh winsock reset

Eğer tek tek yazmak uzun iş bununla uğraşamam derseniz BURAYA tıklayarak direkt olarak bu kodun çalıştırılabilir halini indirebilirsiniz ya da bilgisayarınızın masaüstünde boş bir metin belgesi oluşturup içine bu kodları bu şekilde alt alta yazın. Daha sonra metin belgesinin üstündeki Dosya menüsünden Farklı kaydet diyip dosyayı masaüstüne sorsoyleyelim.com uzantısı .bat olacak şekilde kaydedin. Örneğin sil.bat Bu şekilde yaptıktan sonra masaüstüne oluşturduğunuz dosyaya çift tıkladığınız da bu kodlar sırasıyla çalışacaktır. sorsoyleyelim.com Bu işlemlerden sonra sorununuzun çözülmüş olması gerekiyor. Dilerseniz aşağıdan videolu anlatımımızı da izleyebilirsiniz.

Videolu anlatım;

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...