0 oy
448 gösterim
2500 Abonesi olan bir Youtube kanalım var. Geçtiğimiz günlerde Youtube de gezerken birisi benim videomu almış aynısını kendi kanalında paylaşmış. Ve üstünden üstelik 2 yıl geçmiş! Benim emeğim üzerinden 2 yıldır adam para kazanıyor. Üstüne üstün benim videomun izlenmesi adamın videosunun izlenmesinin neredeyse çeyreği. Telif hakkı bildirimini bir form üzerinden yaptım sonra adamın videosunu kaldırdılar. Benim farketmediğim daha kaç tane kişi videomu çaldı kim bilir. Content ID mevzusu otomatik tespit ediyormuş böyle şeyleri. Youtube içerik oluşturucu stüdyosunda Content ID menüsü oluyormuş. Bende o menü yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Aynı soruna biz de maruz kaldık. Youtube seni, bizi küçük kanal olunca fazla kafasına takmıyor. Bahsettiğin Content ID menüsünü de kolay kolay sana vermiyor. Content ID başvurusu yapıyorsun. Başvurunu değerlendiriyorlar eğer uygun görürlerse sana o özelliği açıyorlar. Fazla kafana takmamaya çalış. Böyle hırsızlar her yerde mevcut maalesef. Buraya tıklayarak Content ID başvuru sayfasına gidebilirsin.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...