0 oy
218 gösterim
Sucuk alırken kaliteli olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Sucuk alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Sucuk alırken de her üründe olduğu gibi dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü bazı kötü niyetli kişiler daha fazla gelir elde edebilmek için sucuklarda farklı oyunlara başvurabiliyorlar. Dolayısıyla sucuk alırken dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar var. 

  • Sucuk çok fazla baharat kokuyorsa o sucuğu almayın. Çünkü etin kalitesiz veya bozulmuş oluşunu gizlemek için baharatla bunu bastırmaya çalışmış olabilirler.
  • Sucuğu kestiğiniz zaman içiyle dışının aynı renk olmasına özen gösterin. Bu sucuğun kaliteli olduğunu gösteren işaretlerden birisidir.
  • Sucuğu kokladığınızda sizi rahatsız eden bir kokusu varsa o sucuğu almayın. Çünkü normal bir sucuğu kokladığınızda sizi rahatsız etmemesi gerekiyor.
  • Sucuğun zarıyla etinin arasında boşluk olup olmadığına bakın. Bu da kaliteli bir sucuğun işaretinden birisidir. Kaliteli sucuklarda zarla etin arasında boşluk yok denecek kadar az, oldukça sıkıdır.
  • Sucuğu elinize alın ve iki parmağınızla sucuğu sıkın. Sucuğu sıktığınızda parmağınızın izi kalıyor mu bakın. Parmağınızın izi kalıyorsa o sucuğu almayın. Bu sucuğun kaliteli olmadığına ve içine hava girdiğine işarettir.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...