0 oy
389 gösterim
Merhaba, DevExpress gridView üzerinde ki kolonlarda yer alan filtreleme butonunun her zaman görünür olmasını nasıl sağlarım? Şuan da sadece mouse ile kolonun üzerine gelince filtreleme butonu görünüyor. Ben her zaman görünsün istiyorum. Mouse ile üzerine gelmeye gerek kalmadan nasıl sürekli görünür olmasını sağlayabilirim? GridControl ve GridView ayarlarına baktım ama bununla ilgili bir ayar göremedim. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

DevExpress gridView de ki kolonlarda yer alan filtreleme butonu her zaman görünür hale nasıl getirilebilir?

Bunun için bildiğim kadarıyla gridView de böyle bir ayar mevcut değil. Fakat bu isteğinizi yerine getirmenin elbette ki bir yolu mevcut. Bunun için gridView'in CustomDrawColumnHeader eventi içerisinde işlem yapmamız gerekecek. Aşağıda ki kodları CustomDrawColumnHeader eventi içerisine yazarak test ederseniz view de yer alan bütün kolonlarda ki filtreleme butonlarının sürekli görünür halde olduklarını görürsünüz.

                DrawElementInfo W_DrwEI = e.Info.InnerElements.OfType<DrawElementInfo>().FirstOrDefault(x => x.ElementInfo is GridFilterButtonInfoArgs);
                if (W_DrwEI == null) return;
                (W_DrwEI.ElementInfo as GridFilterButtonInfoArgs).Filtered = true;
                W_DrwEI.Visible = true;
                e.Painter.CalcObjectBounds(e.Info);

Projenize aşağıda ki using bloklarını da eklemeyi unutmayın.

using DevExpress.XtraEditors.Drawing;
using DevExpress.Utils.Drawing;

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...