0 oy
542 gösterim
gridView de hücre içerisine gelen string değer birden fazla satır içeriyorsa hücre de sadece 1. satırın değeri görünüyor. Mouse ile hücrenin üzerine gelince değerin tamamı düzgün görünüyor ama ilk bakışta sanki hücreye değerlerin tamamı gelmiyormuş gibi görünüyor insanı rahatsız ediyor. gridView de hücre içerisinde ki çok satırlı değerleri hücrede tamamını nasıl gösterebiliriz?

1 cevap

0 oy

Burada önerebileceğim en kısa yöntem; gridControl'e DataSource tanımlamadan önce DataTable içerisinde ki satırlar arasında for veya foreach döngüsü kurarak verinizde ki satırları tek satıra indirgemek olacaktır. Burada tek satıra indirgeme işlemini Regex.Replace ile halledebilirsiniz. Örnekle açıklamak gerekecek olursa aşağıda ki kod bloğunu inceleyebilirsiniz.

 foreach(DataRow W_Row in W_DataTable.Rows) {
W_Row["W_DATATABLE_KOLON_ADI"] = Regex.Replace(W_Row["W_DATATABLE_KOLON_ADI"].ToString(),@"\r?\n|\r"," ");
 }

Yukarı da ki kod bloğunu birlikte inceleyecek olursak; W_DataTable adlı DataTable'nin satırlarının içerisinde foreach döngüsü kurdum. Foreach döngüsü içerisinde dönen DataTable (W_DataTable) satırının W_DATATABLE_KOLON_ADI adlı sütununda ki veriyi Regex.Replace kullanıp satırlarını tek satıra indirgedim. Daha sonra tek satıra indirgenmiş bu veriyi yine DataTable içerisinde ki W_DATATABLE_KOLON_ADI adlı sütununa eşitledim. Bu işlem foreach döngüsü sayesinde DataTable içerisinde ki tüm satırlarda tekrarlandığı zaman bu sütunda ki bütün verileriniz tek satıra indirgenmiş olacaktır. Bu kod bloğunda W_DataTable yazan kısıma kendi DataTable'nizin adını ve W_DATATABLE_KOLON_ADI yazan kısıma da çok satırlı veriniz elinizde ki DataTable içerisinde hangi kolonda ise o kolonun adını yazmanız yeterli olacaktır.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...