0 oy
5.5k gösterim

Xiaomi telefonumu şarjı bitmek üzereydi bende telefonumu şarja takıp telefondan okey oynamaya devam ettim. Şarja taktıktan 5-10 dakika sonra telefonumda Cihazınız aşırı ısınıyor. Mobil veri, Wi-Fi bağlantı noktaları, GPS ve kamera kısıtlanacak uyarısı çıkmaya başladı. Xiaomi cihazınız aşırı ısınıyor uyarısı çıkması normal mi? Normalde daha önce cihazın ısınmasıyla ilgili bir uyarı ile karşılaşmamıştım telefonda. Xiaomi ısınma sorunu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Xiaomi Cihaz aşırı ısınıyor uyarısı neden çıkar?

Telefonunuz da karşılaştığınız Cihazınız aşırı ısınıyor. Mobil veri, Wi-Fi bağlantı noktaları, GPS ve kamera kısıtlanacak uyarısının nedeni uyarı da da belirtildiği üzere telefonunuzun normal değerlerinden çok daha fazla ısınmasıdır. Bunun yanı sıra telefonunuz şarja takılıyken telefonunuzu kullanmanız önerilmez. Telefonunuz şarja takılıyken telefonunuzu kullanırsanız telefonunuz hem daha fazla ısınır hemde telefonunuzun bataryasının ömrünü olumsuz etkilemiş olursunuz. Xiaomi cihazınız aşırı ısınıyor uyarısından sonra telefonunuzun daha hızlı soğuması için uyarıda da belirtildiği üzere Mobil veri, Wi-Fi, GPS ve kamera gibi bazı özellikler kısıtlanır. Xiaomi cihazınız aşırı ısınıyor uyarısı ile karşılaştığınız da telefonunuzda herhangi bir işlem yapmadan telefonunuzu bir kenera bırakarak soğuması beklemelisiniz. Aksi halde yukarı da da belirttiğim üzere telefonunuzda teknik sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com
Merhaba, bende cihazım da böyle bir sorunla karşılaşınca bu konuyu araştırmaya başladım. Benim sorunumun aynısını bir arkadaş sormuş ama net cevap alamamış. Bu konu açılalı çok olmuş ama ben yinede böyle bir sorunla karşılaşan kişilere yardımcı olmak için yazıyorum. Cihaz şarjda iken ve şarj durumu çok yavaş ilerliyor ise ve ekranı açınca "Cihazınız aşırı ısınıyor. Mobil veri, Wi-Fi bağlantı noktaları, GPS ve kamera kısıtlanacak uyarısı" veriyorsa sorun şarj cihazından kaynaklanıyor arkadaşlar, şarj cihaz kafasını orijinal şarj cihazıyla değiştirin , gerekirse 1.0 amperlik şarj kafası olsun yavaş doldursun ama orijinal olsun. Ben çözümü böyle buldum.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...