0 oy
41.6k gösterim

Xiaomi marka telefonumda ekrana sürekli kulaklık alanını kapatmayın şeklinde uyarı gelip duruyor. Ekranda Bu özelliği ses açma tuşuna basarak kapatabilirsiniz yazıyor fakat basmama rağmen bir türlü kapatamadım. Bu sorun neden kaynaklanıyor onu da anlamış değilim. Kulaklık alanını kapatmayın uyarısını kapatma nasıl yapılıyor?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Xiaomi kulaklık alanını kapatmayın sorunu neden kaynaklanır?

Telefonlarımızın üst kısmında yakınlık sensörü bulunmaktadır. Bu yakınlık sensörü telefonla arama yapıp kulağımıza götürdüğümüz zaman veya telefon cebimizdeyken ekranı kapatarak yanlışlıkla dokunmaları engellemiş olur. Eğer yakınlık sensörünün üstü kirlenmişse veya ekran koruyucunuz üzerini kapatıyorsa böyle durumlarda telefonunuzun yakınlık sensörü yanlış algılayarak ekranı kapatır ve bu kulaklık alanını kapatmayın uyarısı ile karşılaşırsınız.

Xiaomi Kulaklık alanını kapatmayın uyarısı kapatma işlemi nasıl yapılıyor?

Kulaklık alanını kapatmayın uyarısından kurtulmak için telefonunuzda ki Cep Modu özelliğini devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır. Cep modu özelliğini devre dışı bıraktığınız da kulaklık alanını kapatmayın sorununu da çözmüş olacaksınız. 

Xiaomi Cep Modu kapatma işlemi nasıl yapılır?

Xiaomi telefonlarda yer alan cep modu özelliğini kapatma konusunda sizler için videolu anlatım hazırladık. Aşağıdan ilgili videoyu izleyerek telefonunuz da yer alan cep modu özelliğini kapatabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...