0 oy
171 gösterim
Bir tane YouTube kanalı açmayı düşünüyorum. Kanalın türü teknoloji, inceleme ve nasıl yapılır tarzında olacak. Videoları telefondan veya bilgisayardan çekip atacağım. Video düzenleme konusunda bir bilgim yok, videoları düzenlemeden atsam olur mu? Veya önerebileceğiniz kolay bir program var mı?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Youtube'ye videoları düzenlemeden atarsan kanalına giren kişilerin gözünde kanalın kalitesiz, kötü bir kanal gibi görünebilir. Böyle olunca da bu kişilerin kanalına abone olmama, videolarını beğenmeme veya yorum yapmama ihtimalleri artacaktır. Video düzenleme konusunda çok basit programlar var. Başlangıç olarak bu programlardan birisini kullanarak videolarını olabildiğince düzenlersen gün geçtikçe video düzenleme yeteneğinin arttığını görebilirsin. Başlangıç olarak Camtasia Studio programını önerebilirim. Daha sonrasında Sony Vegas veya Adobe Premiere gibi profesyonel programlar kullanmaya başlarsın. YouTube de zaten bu tarz kalitesiz kanallar çok var. Örneğin adamlar telefonlarından veya bilgisayarlarından videoyu çekip olduğu gibi kanalına yüklüyorlar. Video içerisinde video kayıt programını başlatma veya bitirme kısımlarını bile kesmiyorlar. Bunlardan bazısı videoyu düzenlemeye üşeniyor, bazısı da düzenlemeyi bilmiyor. Fakat burada bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. Seninde kanalına yüklediğin ilk videonun editi fazla iyi olmayacaktır fakat gün geçtikçe editlerin daha güzel olacaktır. Başarılar. yes

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...