0 oy
203 gösterim
Facebook da Çukur dizisi yüzünden Show TV kapatıldı şeklinde bir paylaşım gördüm ama inanasım gelmedi. Bir dizi yüzünden kanal kapatılmayacağı kanaatindeyim. Show TV kapatıldı mı? Konuyla alakalı bir bilginiz var mı?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Show TV kapatıldı mı? Show TV Çukur dizisi yüzünden kapandı mı?

Facebook da gördüğünüz Show TV kapatıldı iddiası tahmin edebileceğiniz üzere asılsız bir paylaşımdır. Show TV kapatılmadı. Şuanda televizyonu açtığımızda kanalda bir belgesel yayınlandığını görebiliriz. Belgeselde cezanın nedenini alt yazı olarak açıklamaktadırlar. Belgesel de ki alt yazı ise şöyle; "Bu program, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) 26.12.2018 tarih ve 2018/52 sayılı toplantısında alınan 29 No'lu kararı uyarınca , kuruluşumuzun 03.12.2018 tarihinde saat 21:02 de yayınladığı 'Çukur' isimli dizi film yayınında, 6112 sayılı Kanun'un 8'inci maddesinin birinci fıkrasının (ş) bendinde yer alan, yayın hizmetleri 'Şiddeti özendirici ve kanıksatıcı olamaz' ilkesinin ihlali nedeniyle idari tedbir uygulanması sonucu yayını durdurulan program yerine yayınlanmaktadır."

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...