0 oy
240 gösterim

Sesim çok kısıldı. Ses kısılmasına ne iyi gelir? Pazartesi de iş yerinde bir sunumum olacak. Bu ses kısıklığını biran evvel nasıl giderebilirim? Ses kısıklığına en çok ne iyi gelir?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Sesimiz kısıldığında genelde bitki çayları veya eczanelerde satılan adı malum meşhur toz içecekten kullanırız fakat her zaman evimizde bitki çayı veya o meşhur toz içecekten olmayabilir. Böyle durumlarda uygulayabileceğiniz bir şey mevcut. Genelde yakınlarımızda ki teyzeler,yengeler bunu daha iyi bilirler ve önerirler. Evinizde bir bardak ılık suya biraz tuz ekleyip karıştırın. Sonra bu ılık tuzlu suyla boğazınızı gargara yapın. Bu ses kısılmasına iyi gelmekle kalmadığı gibi boğazınızda ki bakterileri de öldürmektedir. Şahsen sesim kısıldığında ben ilk önce bu şekilde bir gargara yapıp daha sonra bitki çaylarına yöneliyorum. Bitki çaylarını içerken de evinizde karanfil varsa bitki çayınızın içine 2-3 tane karanfil atın. Burada karanfil bitki çayımıza hoş bir aroma katmakla birlikte sesimizin yumuşamasını sağlar 

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
11 Haziran 2020 misafir sordu
0 oy
0 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...