0 oy
4.8k gösterim
Bilgisayarımda lisanslı bir Internet Download Manager kullanıyorum fakat her bilgisayarımı açtığımda sürekli güncelle güncelle diye bildirim çıkıp duruyor. Güncelliyorum sonra tekrar yine çıkıyor ben bu güncelleme bildirim penceresinden nasıl kurtulabilirim? Bir daha çıkmasın. Nasıl yapabilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Bende bilgisayarımda Internet Download Manager kullanıyorum fakat dediğiniz gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım. Arada güncelleme ekranı geliyor güncelle diyorum yeni sürüm çıkana kadar bir daha güncelleme bildirim ekranı gelmiyor. Sanırım bu soruyu sorduğunuza göre Internet Download Manager ayarlarında yer alan güncellemeleri kapatma seçeneğini denediniz ve işinize yaramadı. Size ben işinize daha fazla yarayacak bir yöntem sunayım. Aşağıda ki adımları sırasıyla uygulayınız. Uygularken herhangi bir yerde sorun yaşar veya sormak istediğiniz bir şey olursa aşağıya yorum olarak belirtebilirsiniz. 

  • Bilgisayarınızın sol alt tarafta ki arama kısmına REGEDIT yazın. 
  • Çıkan REGEDIT uygulamasına sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştır diyin.
  • Yönetici olarak çalıştırdıktan sonra açılan pencereden sol tarafta ki klasörlerden HKEY_CURRENT_USER klasörüne çift tıklayın.
  • HKEY_CURRENT_USER altında ki klasörlerden Software klasörüne çift tıklayın.
  • Software klasörüne çift tıkladıktan sonra Software klasörünün altında ki DownloadManager klasörünü bulun ve üzerine bir kez tıklayın.
  • DownloadManger klasörüne bir kez tıkladıktan sonra sağ taraftaki boş alana dosyalar gelmesi lazım. Oradan LastCheck adında ki dosyaya çift tıklayın.
  • LastCheck dosyasına çift tıkladıktan sonra ekrana GG/AA/YY güncellemenin kontrol edilmesini yapılmasını istediğiniz bir tarih belirtin. Örneğin 01.01.2050 derseniz program 2050 yılında güncelleme kontrolü yapacaktır wink
Gördüğünüz üzere işlem çok basit. Eğer bir sorun yaşarsanız aşağıdan bize yorum olarak yazabilirsiniz. 
Kolay gelsin yes
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...