+1 oy
183 gösterim

yeniden açıldı
Bilgisayarımda sistem geri yüklemesi yapsam dosyalarım, programlarım veya oyunlarım silinir mi?
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

1 cevap

0 oy

seçti
 
En İyi Cevap
Herkese merhaba!

Bilgisayarınızda sistem geri yüklemesi yapsanız dosyalarınızın silinip silinmeyeceğini merak ediyorsunuz. Bu konuya açıklık getirmeye çalışalım.

Arkadaşlar öncelikle sistem geri yüklemesinin amacı; sistem ayarları ve bilgisayarınız da ki programları geri yükleme noktası oluşturduğunuz ana geri getirmektir. Yani geri yükleme noktası oluşturulduğu anda hangi programlar varsa bilgisayarınız da o programları geri getirmek, hangi programlar yoksa da sonradan yüklediğiniz programları bilgisayardan silmektir. Bu işlemlerden masaüstünde veya bilgisayarınızda ki herhangi bir dizinde bulunan dosyalarınız etkilenmez. Ancak programlarınız veya oyunlarınız etkilenebilir. O yüzden mutlaka Sistem geri yüklemesi yapmadan önce geri yükleme noktası seçtikten sonra o ekrandan "etkilenen programları tara" diyerek işlemden sonra hangi programların kaldırılacağına bakmalısınız. Bir şeyler ters gitti ve sistem geri yüklemeyi geri almak istiyorsanız sistem geri yükleme programını çalıştırarak "en son ki sistem geri yüklemeyi geri al" diyerek geri yüklemeyi geri alabilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse sistem geri yükleme yapmak kişisel dosyalarınızı silmez. Bu geri yüklemeden sadece program veya oyunlarınız etkilenir.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...