0 oy
181 gösterim
Macbook Air bilgisayarımda çöp kutusunu boşaltmaya çalıştığımda ".... içindeki verilerden bazıları okunamadığı veya yazılamadığı için Finder işlemi tamamlayamıyor. (Hata kodu -36)" şeklinde bir hata alıyorum çözümü nedir?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Macbook Air bilgisayarınızda bu sorunu yaşıyorsanız bilgisayarınızda yetki problemiyle karşılaşmış olabilirsiniz. MacOS işletim sisteminde bazen bu sorunla karşılaşılabiliyor. Çöp kutusunu boşaltmaya çalıştığınızda "içindeki verilerden bazıları okunamadığı veya yazılamadığı için Finder işlemi tamamlayamıyor." şeklinde bir hata alıyorsanız şimdi size anlatacağımız şekilde sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz. Öncelikle terminal uygulamasını bilgisayardan çalıştırın. Parolanızı girip return tuşuna basın. Daha sonra oturumunuzu kapatıp, açın. Açtıktan sonra aşağıda ki kodu kopyalayıp yapıştırın ve sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

sudo rm -rf ~/.Trash
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

KATEGORİLER

Windows
Android
IOS
Nasıl yapılır?
Nedir?
Hata çözümleri
SQL
FastReport
DevExpress
C#
Robot TV YouTube Kanalı
Faydalı içerikler ürettiğimiz YouTube kanalımıza davetlisiniz. Görsele tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...