0 oy
5.0k gösterim
Bir tane FreeDOS bilgisayar aldım. İçerisinde işletim sistemi yok. FreeDOS bilgisayara Windows 11 nasıl kurulur?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

FreeDOS bilgisayara Windows 11 nasıl kurulur?

İşletim sistemsiz yani FreeDOS bilgisayara Windows 11 kurmak için ne yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağım. Konuyla alakalı videolu anlatımımız da mevcut aşağıdan videolu anlatımımızı da izleyebilirsiniz.

Kuruluma Başlamadan Önce

FreeDOS Windows 11 kurulum işlemleri için öncelikle minimum 8 GB boyutunda bir USB aygıtına ihtiyacınız olacak. Bunun yanı sıra USB aygıtına Windows 11 iso dosyasını yazmak için kullanacağınız bir tane de bilgisayar temin etmeniz gerekli. Eğer FreeDOS bilgisayarınızın işlemcisi TPM 2.0 destekliyorsa; kurulum işlemlerine devam edebilirsiniz. İşlemcinizin TPM 2.0 destekleyip desteklemediğini bilmiyorsanız; buradan TPM 2.0 destekli işlemcilerin tam listesine erişebilirsiniz.

Gerekli Dosyalar

Windows 11 iso dosyası > https://bit.ly/3oFLTmr
Rufus programı > https://bit.ly/3uI6Hed

Bu iki dosyayı USB aygıtınıza Windows 11 iso dosyasını yazmak için temin ettiğiniz bilgisayara indiriniz. 

Rufus ile Bootable USB Oluşturma

  • Dosyaları indirdikten sonra Rufus programını yönetici olarak çalıştırın.
  • SEÇ butonundan indirdiğiniz Windows 11 iso dosyasını seçin.
  • Program altında ki BAŞLAT butonundan yazma işlemini başlatın.

Rufus programı yazma işlemini bitirdikten sonra programı kapatabilirsiniz. USB aygıtımıza Windows 11 iso dosyasını yazdık. FreeDOS bilgisayara Windows 11 kurulumu için hazırız.

FreeDOS Windows 11 Kurulumu

FreeDOS bilgisayarın BIOS ekranına girip SECURE BOOT ve TPM ayarlarını yapınız. TPM ayarını BIOS ekranından aktif etmekte sorun yaşarsanız; buraya tıklayarak detaylı anlatım videomuzu izleyebilirsiniz.  BIOS ekranına F2 veya Delete tuşu ile girebilirsiniz. Ayarları yaptıktan sonra yani bilgisayarı yeniden başlatmadan önce hazırladığımız USB aygıtını bilgisayara takın. F10 tuşu ile ayarları kaydedip bilgisayarı yeniden başlatınız. Bilgisayar yeniden başladığı zaman Windows 11 kurulumu otomatik başlayacaktır. Kurulum başladığı zaman ekranda ki yönergeleri takip ederek kurulumu tamamlayınız. İşlemler sırasında bir problem yaşarsanız videolu anlatımımızı izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular


Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...