0 oy
1.0k gösterim
MSI Afterburner programı ile ekran görüntüsü alma işlemini nasıl yapabilirim? Afterburner programıyla ekran görüntüsü alınabiliyormuş ama afterburner programı ile ekran görüntüsünü nasıl alabileceğimi anlayamadım yardımcı olur musunuz?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

MSI Afterburner ile ekran görüntüsü nasıl alınır? (Resimli Anlatım)

MSI Afterburner programı ile ekran görüntüsü alma çok kolay ve pratik. Afterburner programıyla ekran görüntüsü almak için aşağıda ki adımları sırasıyla uygulamanız yeterli olacaktır.

  1. MSI Afterburner programını açın. Afterburner programı bilgisayarınızda kurulu değilse BURAYA tıklayıp indirip kurulumunu yapın.
  2. Afterburner programını açtıktan sonra ekranda ki ayarlar simgesine tıklayın.
  3. Afterburner programının ayarlar ekranına girdikten sonra üstte ki ayarlar sekmesinden ekran görüntüsü alma sekmesine tıklayın.
  4. Ekran görüntüsü alma sekmesine girdikten sonra hemen altında ki ekran görüntüsü alma tuşuna tıklayıp klavyenizden hangi tuşla ekran görüntüsü almak istiyorsanız o tuşa basın. Biz F9 tuşuna bastık.
  5. Daha sonra hemen altta ki ekran görüntüsü alma ayarlarından ekran görüntüsü formatını belirleyin. JPG,PNG veya BMP yapabilirsiniz. JPG seçerseniz dosya boyutu küçük olur ekran görüntüsü kalitesi biraz düşer. PNG seçerseniz ekran görüntüsü boyutu artar ve görüntü kalitesi de olabildiğince iyi olur. Biz JPG yaptık. JPG Seçerseniz hemen altından görüntü kalitesini de istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
  6. Ekran görüntüsü formatını seçtikten sonra hemen altında ekran görüntüsünün kaydedileceği klasörü göreceksiniz. Buradan isterseniz ekran görüntüsünün alınacağı klasörü değiştirebiliyorsunuz. Ekran görüntüsü aldıktan sonra benim ekran görüntüm nereye kaydediliyor diye aramaktansa ekran görüntüsünün kaydedileceği yeri değiştirmenizi tavsiye ederiz. Klasör seç diyerek bu konumu değiştirebiliyorsunuz.
  7. İşlemler bu kadar. Artık bu ayarları uygulamak için ayarları kaydetmemiz gerekiyor. Pencerenin en altından tamam demeniz yeterli.

     
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
0 cevap

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...