0 oy
209 gösterim
WordPress alt yapısını kullandığım bir web sitem var. Bu Wordpress web sitemi saldırılardan nasıl koruyabilirim?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Günümüzde Web sitelere saldırılar oldukça arttı. Haliyle insan da kendi önlemlerini almak Web Sitelerini saldırılardan korumak istiyor. WordPress Web sitenizi saldırılardan koruyabilmek için önereceğimiz aşağıda ki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Öncelikle işe sitenizi barındırdığınız sunucunuzdan başlamalısınız. Eğer sitenizin geliri iyiyse hosting şirketinizden ek olarak güvenlik duvarı hizmeti satın alabilirsiniz. Satın alacağınız bu güvenlik duvarları özellikle ddos saldırılarına karşı bir nebze olsun önlem almanızı sağlayacaktır. Güvenlik duvarı hizmetinin yanında sitenize SSL sertifikası da almanızda fayda olacaktır.

Sunucu tarafında bu önlemleri alabileceğiniz gibi WordPress tarafında da bir takım önlemler elbette bulunuyor. İlk önce kullanıcı girişlerinde kötü amaçlı oturum açma girişlerini engellemek için Google'ye ait reCaptcha eklentisini etkinleştirin. Site güvenliği için JetPack, Akismet ve özellikle Wordfence eklentisini etkinleştirin. Güvenlik eklentileri kategorisinde şimdiye kadar deneyimlediğim kadarıyla ücretsizler kategorisinde işini en iyi yapan eklenti Wordfence eklentisi oldu. Bu eklenti sitenize ek bir güvenlik duvarı olmakla birlikte sitenizde bir çok güvenlik işlemini yönetebiliyorsunuz. Bu eklentinin bazı özellikleri ücretli ama çoğu özelliği ücretsiz. Ücretsiz olan özellikleri de gayet iş görüyor.
Bu şekilde WordPress sitenizin güvenliğini arttırmanız mümkün. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yazmaktan çekinmeyin. Kolay gelsin
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...