0 oy
556 gösterim

geek.wish.com yurtdışı alışveriş sitesi güvenilir mi? Buradan bir arkadaşım farklı mağazalardan ürün almış fiyatları da uygun görünüyor. Ben fazla güvenemedim. Sizce geek.wish.com güvenilir mi? Düşünceleriniz nelerdir? Wish.com sitesinden alışveriş yapılır mı?

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

geek.wish.com güvenilir mi? ya da wish.com sitesinden alışveriş yapılır mı? geek.wish.com nasıl bir site? bu tarz yurtdışı siteleri gördüğümüz de hepimizin kafasında hemen hemen bu tarz sorular oluşabiliyor. Bu tarz sitelerden alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken illaki bir takım noktalar mevcut. Bu geek.wish.com sitesi de aliexpress gibi farklı satıcıları bir araya getirerek onlardan alışveriş yapmanızı sağlıyor. Bu satıcılar arasında illa ki dolandırıcı olanlarda çıkabilir. Size istediğiniz ürünü göndermeyip başka şey gönderebilirler. Bu problemi aliexpresste de yaşayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz konu bir ürünü almadan önce satıcı profilini incelemek. Satıcı profilini inceleyip alışveriş yapanlardan olumlu puan almış mı ona bakmak. Örneğin aşağı da ki ekran görüntüsüne baktığımız da satıcının alışverişlerden 1445 kişi oylamış. Ve bu oylamalardan %88 oranında olumlu geri dönüş aldığını görüyoruz. Bu da satıcıya güvenebileceğimiz anlamına geliyor. 

Kısaca özetlemek gerekirse bu tarz sitelerden alışveriş yapmadan önce kesinlikle ve kesinlikle bu şekilde ürünün satıcısının profilini incelemeniz gerekir. Aksi halde sorun yaşama ihtimaliniz ona göre artacaktır. Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz birşey olursa yorum yazabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...