0 oy
384 gösterim
Camtasia 2019 kullanıyorum. Videoyu düzenlerken herhangi bir problem yok fakat video oluşturulduktan sonra oluşan videoyu izlerken bazı bölümlerin donarak ilerlediğini bazı kısımlarda da aralarda siyah kareler olabiliyor. Camtasia Render sonrası oluşan bu donma problemi neden kaynaklanabilir?

2 Cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Camtasia da render sonrası oluşan videonun donma problemi genelde kullandığınız videonun formatından veya kodlamasından kaynaklanıyor. Bir kere benim de başıma gelmişti bu problem. Render işlemi sırasında kullandığım bilgisayarın özellikleri oldukça iyiydi fakat video render edildikten sonra niyeyse videonun bazı kısımları donuyordu. Uzun uğraşlar sonunda ben kendimde bu sorunu kullandığım ham videoyu convert ederek çözebilmiştim. Convert işlemi içinde yine Camtasia programını kullanmıştım. Ham orijinal videoyu Camtasia da aynı uzantıda Convert etmiştim. Büyük ihtimalle sizin sorununuz da bu işlemle çözülecektir.
Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi | SorSoyleyelim.com
0 oy
Merhaba

Camtasia programlarında kronik bir sorun diyebilirim bu problem. Render sonrasında donma ya da editleme sırasında bazı donmalar görülebiliyor. Bununla ilgili Camtasia yazılım şirketine geri bildirim yaptığımda programlarında aralıklı böyle bir sorunun olduğunu fakat yeni gelen güncellemelerle bu sorunların tamamen ortadan kaldırılacağını belirtmektedirler. Orjinal yazılım kullanıyorsanız herhangi bir sorununuz olmayacaktır fakat kayıtsız kullanıyorsanız programı güncelleme şansınız olmayacaktır.
Orjinal almanızı tavsiye ederim.
EnsarStein Kıdemli IOS Teknisyeni

Web sitemiz hakkında ki reklam,istek,öneri ve şikayetlerinizi iletisim(at)sorsoyleyelim.com adresine mail atabilir veya sitemizin iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
Sitede ki içeriklerin izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır. Bknz: Kullanım şartları.
...